Blog
Daj ugryźć temat
Czansi Ogrodnik
Czansi Ogrodnik Publicysta,analityk, człowiek.
0 obserwujących 55 notek 13939 odsłon
Czansi Ogrodnik, 20 lipca 2016 r.

Spokój w Polsce dzięki PIS

Sam Donald Tusk w wywiadach prasowych określa działania opozycji PIS (w szczególności Nowowczesnej) jako buńczuczne i nieskuteczne. Były premier uważa, że opozycja powinna rosnąć w siłę i przygotować się do kolejnych wyborów parlamentarnych za trzy lata. Nie myli się zapewne były premier w osądach. Dziś najłatwiej byłoby rozbić Nowoczesną, gdyby światło prasowe i telewizyjne ujrzał Adrian Zandberg (lekko lewicowy mądry młody człowiek), który nie jest groźny wobec PIS, a wielu demokratów z Nowoczesnej i Starej PO przeszłoby pod jego skrzydła, gdyby tylko utworzył partię.

Dobrze, że w Polsce pojawi się mały przyczółek wojsk amerykańskich z NATO. Niewątpliwie jest to sukces obecnego prezydenta A.Dudy i premier B.Szydło. Nie dziwi również fakt dużej przychylności Polaków dla ich działań (CBOS, Irbis, itp.). Kiepskim pomysłem jest głosowanie w Sejmie dotyczące podwyżek pensji dla posłów. Jestem wobec tego pomysłu na NIE, jak większość Polaków.

Nawet lewicujący oficerowie Wojska Polskiego zaczynają się przekonywać do pozytywnych działań w zakresie obronności kraju ministra A.Macierewicza. Zobaczyli, że wbrew różnym pogłoskom ma facet jaja. Dobrze byłoby sprowadzić najnowsze techniczne rozwiązania dla CBŚP wraz z dofinansowaniem na sprzęt dla placówek. Praca poznańskiego CBŚP w zakresie pedofilii powinna zostać szczególnie nagrodzona moim skromnym zdaniem. Plus duży dla ministra Z.Ziobry, któremu poparcie społeczne rośnie wraz z zaostrzaniem kar w kodeksie karnym za niektóre przestępstwa szczególnie uciążliwe dla obywateli. Ustawa o możliwościach podsłuchowych dla służb powinna zostać w takim kształcie w jakim została uchwalona. MSWIA mogoby zaprosić szkoleniowców Navy Seals do szkoleń dla funkcjonariuszy pracujących w warunkach szczególnych, np. AT.

Gminy narzekają na niskie wpływy z podatków. Najniższa pensja poszła w górę. Przywrócić należy posterunki Policji w małych miejscowościach, aby ludzie czuli się bezpiecznie. Gminy samodzielnie zwiększają liczbę kamer w miastach i miasteczkach. Jeśli opór społeczny w zakresie stojących radarów jest zbyt wysoki (nota bene były z tego duże przychody dla gmin) to trzeba zwiększyć liczbę kamer (360stopni, nie ulegające podczerwieni i wysokiej temperaturze) przy trasach szybkiego ruchu, drogach krajowych u wylotów tychże miast i miasteczek oraz niektórych wsi. Efekt kamer - malejąca liczna popełnianych przestępstw w ich obrębie, mogą mieć opcję podmonitoringu policyjnego z fleszem filmowym - przekroczył prędkość - info elektroniczne do drogówki - łapanie delikwenta na powtórce przy wyjeździe z miasta. :)

Jeśli sędzia Rzepliński, jako ten Stańczyk szaty rozdziera i patriotyzmem osobiście osobliwie rozumianym rzuca po Wyborczej, to może jednak należy wzbudzić nowy projekt dotyczący TK - jako Izby Sądu Najwyższego!. Uzasadnienie jest proste: sędziowie w SN nie zarabiają tyle ile ci w TK, (obniżenie pensji, oszczędność), jako Izba SN TK podlegałby kontroli Krajowej Rady Sądowniczej. Nic tak nie cieszy jak wzajemna zawiść o zarobki, zamożność i wpływy wśród prawników. Sejm miałby z głowy TK, konsultacje nad nowym projektem byłyby owocne. Zmęczenie opinii publicznej w tym temacie jest już ogromne, newsy o TK są klikalne w prasie internetowej jako dalsze lub wcale (Gemius Traffic).

Panie Jarosławie Kaczyński gratuluję. Uczciwie odniesiony sukces. Dogadajcie się z Kukizem, rozmawiajcie z Zandbergiem, kupcie Rzeczpospolitą, przejmujcie ogłoszenia urzędów. Pamiętajcie o zmianie ustawy o komornikach i egzekucji, ustawie o rajach podatkowych oraz zmianie kpc, kc, kk, kpk - w zakresie dochodzenia prawdy obiektywnej przez sądy. Sąd ma badać - nie jak do tej pory - najbardziej prawdopodobne dowody, tylko te prawdziwe, bez swobody podjęcia decyzji w zakresie, które są bardziej prawdopodobne. Pisałem o tym już wcześniej. Budujcie przedszkola i kamienice niskoczynszowe, baraki dla bezdomnych. Żyć się chce Wodzu.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Uwaga! Zmieniliśmy sposób komentowania, ale nadal możesz przeczytać stare komentarze do tego wpisu.

Zobacz komentarze
NEWSY - TOP 5

O mnie

Czytam, oglądam, wnioskuję. Lubię fakty, kieruję się zasadą słuszności.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Tagi

Tematy w dziale